ورود
ثبت‌نام

لایه های زیستی در محیط فرآوری مواد غذایی


کتاب حاضر بیوفیلم های تولید شده توسط میکروارگانسیم های غذازاد، خطرات مرتبط با این بیوفیلم ها در زنجیره غذایی، کاربردهای سودمند بیوفیلم ها در محیط ماده غذایی و روش های حذف بیوفیلم جهت بهبود بهداشت و ایمنی در محیط مواد غذایی را بررسی می کند.

   افزودن به سبدخرید
قیمت: ريال۱۲۰,۰۰۰

کتاب حاضر بیوفیلم های تولید شده توسط میکروارگانسیم های غذازاد، خطرات مرتبط با این بیوفیلم ها در زنجیره غذایی، کاربردهای سودمند بیوفیلم ها در محیط ماده غذایی و روش های حذف بیوفیلم جهت بهبود بهداشت و ایمنی در محیط  مواد غذایی را بررسی می کند. این کتاب مخصوصاً مقدمه ای است در زمینه پیدایش و القای پژوهش بیوفیلم در محیط ماده غذایی و خلاصه ای از اطلاعات پیشرفته در زمینه میکروبیولوژی پزشکی و مهندسی و قابلیت کاربرد آن در پژوهش بیوفیلم غذایی و هدایت بالقوه مداخله بیوفیلم و کاربردهای مفید صنعتی که ممکن است آثار مستقیمی بر امنیت مواد غذایی و سلامت عمومی داشته باشد.

این کتاب مرجعی کامل برای مجموعه علوم مواد غذایی شامل محققان صنعتی و دانشگاهی و سازمان های نظم دهنده می باشد. این کتاب نه فقط مفاهیم عمومی مربوط به بیوفیلم در محیط ماده غذایی، بلکه بازبینی کامل ساختارهای بیوفیلم، ارتباط بین تهاجم و قابلیت تشکیل بیوفیلم، تکنولوژی های برش مقطع جهت بررسی ترکیبات میکروبی در اکو سیستم ها و ارتباط متقابل سلول و یافته های به روز شده در مورد صفات مولکولی و مکانیسم های درگیر در توسعه بیوفیلم را شامل می شود که ممکن است منتهی به روش های هدف برای مهار و حذف بیوفیلم ها گردد. موضوعات پوشش داده شده و روش های بحث شده در شاخه های مختلف در طبیعت وجود دارند.

بیوفیلم می تواند در شناسایی اهداف جدید و توسعه استراتژی های نوین در مداخله بیوفیلم چراغ راه باشد.

مداخله بیوفیلم یک موضوع جهانی است و ناحیه مهمی در تحقیقات مرتبط با مواد غذایی استو مطالعه جامع درباره انواع تیمارهای فیزیکی و گندزداهای شیمیایی، نحوه عملکردشان در حذف بیوفیلم و خلاصه ای از کارایی تیمارهای مختلف برای محققان صنعتی و دانشگاهی بسیار مفید خواهد بود.

هنگامی که تشکیل بیوفیلم توسط میکروارگانسیم های پاتوژن یا عامل فساد می تواند بر ایمنی . کیفیت ماده غذایی اثر منفی داشته باشد، تشکیل بیوفیلم می تواند در محیط ماده غذایی کاربردهای سودمند داشته باشد. اتصال میکروب های مفید به بافت روده ای یا فلور روده میزبان می تواند سلامت کلی محیط میکروسکوپی روده را بهبود دهد.

هنگامی که پایداری میکروبی در برابر شرایط نامساعد محیطی درگندزدایی مسئله دار به نظر برسد، این ویژگی ها در تخمیر در جایی که بازدهی تولید می تواند با تثبیت کشت از طریق تشکیل بیوفیلم بهبود یابد، کاربرد بسیار دارد و این کشت های تولید کننده بیوفیلم می توانند در برابر اسیدیته بالا و محیط اکسیزن پایین که اغلب با تخمیر غیر مداوم مرتبط هستند، مقاومت نمایند.

در طبیعت اکوسیستم معده ای- روده ای حیوانات یکی از پیچیده ترین بیوفیلم ها وجود دارد. بدیهی است دریافت ماده غذایی تأثیر عمده ای بر فرمولاسیون اکوسیستم دارد اما اطلاعات ما در این زمینه همچنان اندک است. به واسط قابلیت دسترسی به ابزارهای ژنتیکی و اهمیت آنها در سلامت عمومی، به ناچار این محدوده، مرکز تحقیق برای میکروبیولوژیست ها و محققان مواد غذایی طی سال های آینده است. ما امیداوریم بررسی کلی بیوفیلم های روده انسان به بخش های جالب توسعه یابد، مخصوصاً به محققان جدید جهت شروع تحقیق در این ناحیه جذاب کمک کند.

بیوفیلم ها در محیط ماده غذایی همچنان ناحیه ظهور تحقیق بسیار گسترده ای هستند و سیستم های مطالعه شده پیچیده می باشند. در موارد بسیاری، آنها فقط با کشت خالص باکتریایی سروکار ندارند، بلکه ترجیحاً با مشارکتی از طیف گسترده ارگانیسم ها، یعنی پاتوژن های غذازاد، میکروب های عامل فساد، هم غداها، آغازگرها، و ارگانسیم های مفید، تشکیل شده است. به علاوه، شرایط فرآوری و نگهداری ماده غذایی، اجزای آن، پاسخ میزبان، و سیستم ایمنی همگی می توانند رفتار این میکروارگانسیم ها را تحت تأثیر قرار دهند. بنابراین، داشتن اطلاعات جامع در مورد سیستم ماده غذایی، میکروبیولوژی، میزبان و محیط، همانند قابلیت دسترسی به ابزارهای تحقیق و برش سطح مقطع، جهت پیشرفت در این زمینه یک ضرورت است. امیداوریم این کتاب بتواند منبعی جامع برای محققان کاربردی و تنظیم کننده باشد، همان گونه که محققان دانشگاهی برای فعالیت های آینده خود در نظر دارند.

امتیازدهی
({{rate.rate | pNumber}} از ۵)
نظرات کاربران (۰ نظر)

درج نظر
* توجه: آدرس ایمیل شما در هیچ کجا نمایش داده نخواهد شد. پرکردن فیلدهای ستاره‌دار الزامی است.
نام الزامی است.
آدرس ایمیل الزامی است. آدرس ایمیل صحیح نیست.
متن نظر الزامی است.

© ۱۳۹۷ تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت برای وب‌آیکس محفوظ است. طراحی و توسعه توسط Webiox.